Hónap: 2021 március
Máshol fele ennyiért is elvállalják a szövegírást? Akkor dolgozz velük bátran!
Pontosan 5 éve, hogy 2016 tavaszán elindítottam a saját magam által KÉPZETT írókból, kifejezetten jobb agyféltekés – tehát végtelenül kreatív módszertannal – megtámogatott szövegíró ügynökségemet. Többszáz vállalkozással dolgoztunk már együtt, sokakkal rendszeresek és évek óta folyamatosak az együttműködések, és egyre gyorsuló ütemben növekszik az új ügyfelek száma is. Ezt azért fontos kiemelnem, mert mi azon szolgáltató vagyunk, amelyik nem várja el az ügyfelektől, hogy hónapokra-évekre előre elköteleződjenek nála. Nem kérünk el előre százezreket és milliókat azért, hogy majd 8-10 hónap múlva teljesítsünk, és nem csinálunk úgy sem, mintha ne férhetnél be a szövegírás megrendeléseddel bármikor a szárnyaink alá. Azért emelem ezt ki így, mert tudom, hogy némelyik versenytársunk milyen üzletpolitikával dolgozik, és szeretném, ha mindenki számára világos lenne, hogy nálunk az ügyfél szabad, és mi is azok vagyunk. Született demokrata vagyok, az autokrácia és monománia végtelenül távol áll tőlem, a vállalkozásomat, üzletemet is így szervezem, sőt, a kollégáimmal és ügyfeleimmel is ezen elv szerint bánok. Ahogy elvárom, hogy velem is bánjanak ugyebár. Ezen időszak alatt konjunktúra volt a világban, Európában is, Magyarországon is. Amikor elindultunk a szövegírás szolgáltatásunkkal, akkor majdnem, hogy mi voltunk a legolcsóbbak a piacon, aztán pár hónap múlva árat kellett emelnem, hogy tényleg megérje csinálni, és most,…
SEO: a nőfaló és társai
Ahogy útjára indult a Google, és ahogy az innovációjának és a befektetők jókedvének köszönhetően egyre nagyobb szeletet hasított ki a keresők piacából, úgy akarták egyre többen kifürkészni a Google kegyeibe való bekerülés titkait. Ha jól belegondolunk, ez azóta sem változott, hiszen mi is pont azért vagyunk itt, hogy a lehető legeredményesebben férkőzzünk be a Google kegyeibe, hogy aztán onnantól számítva csőstől áramoljanak hozzánk tőle a látogatók. De még milyen látogatók! A közösségi média életre kelésével és mindent uraló, domináns jelenlétével az életünkben még egyértelműbben fontossá vált az, amit már régen is hangoztattunk, a Facebook előtti időkben, csak sosem gondoltuk volna, hogy még hálát is adunk érte. Ez a kifejezés a MINŐSÉGI LÁTOGATÓ. Az a látogató, aki rákeres valamilyen őt érdeklő témára a Google-ben, ezek után a találat listán mi leszünk számára szimpatikus találat, ránk kattint, és eljön a weboldalunkra, nos, ő minőségi látogatónak nevezhető. Minőségi számunkra, mert találkozik az érdeklődése azzal, amit mi nyújtunk neki. A minőségi látogatók ismérve A Google ezt úgy nevezi kissé megfordítva, hogy a mi weboldalunk által nyújtott tartalom releváns a keresést indító felhasználó igényeivel. Releváns=összefüggő, egybevágó, illeszkedő. A Google igazából egy nyer-nyer-nyer helyzetet alakított ki azzal, hogy Ha a felhasználó keres valamit, akkor nagy eséllyel…
SEO: A rangsorolás alfái és omegái
Egy rövid bekezdés erejéig ismételjük át, hogy mi is a keresőmotorok lényege: A keresőmotorok folyamatosan szkennelik a teljes internetet, úgynevezett keresőrobotok által. Ezek a robotok mindent felkutatnak, ami nincs előlük direkt elzárva, és mindent, amit arra érdemesnek találnak, bevesznek a saját adatbázisukba, az úgynevezett indexbe. A Google esetében az indexbe kerülésnek két fő indikátora volt a kezdetek kezdetén: Az adott tartalmat egy vagy néhány konkrét kulcsszóhoz relevánsan kötni lehessen, illetve minél több link mutasson rá erre a konkrét tartalomra, mert az alapján feltételezik, hogy ez biztosan fontos, hasznos, lényeges és mindenki számára, aki az adott kulcsszavak iránt érdeklődik, érdekes. Miért ennyire fontosak a tartalomra mutató linkek? A Google két alapító fenegyereke is ismerte azt a kifejezést, ami a tudományos munkáknál már régóta elterjedt volt, és amit úgy hívunk, hogy citációs index. (Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/A_tudom%C3%A1nyos_teljes%C3%ADtm%C3%A9ny_m%C3%A9r%C3%A9se) A citációs index azt mutatja meg egy-egy tudományos műnél, illetve szerzőnél is, hogy konkrétan hányan idézték saját munkáikban hivatkozási alapként, vagy kapcsolódó, fontos információként az adott mű egy-egy részét. Ebbe még akár az is beleférhet, hogy ellenvéleményt fogalmaznak meg az idézettel szemben, de ugye, hogy az ne pusztába kiáltott szóként hasson, meg kell idézni az eredeti művet és konkrét részeit, hiszen az visszahat a véleményre is fontosság…
S lőn a Google kereső, s lőn az ő hatalma nagy
Sokan nem tudják, de az internetes világ legátütőbb eredményei gyakran nem mások, mint lopott cuccok új köntösbe bújtatva. Ha a mában bárki azt hinné, hogy a Google volt az első keresőmotor a világon, azzal közölném, hogy mi sem áll távolabb a valóságtól. De mielőtt még belevágnánk a dolgok szaftos közepébe, csináljunk egy gyors történelmi áttekintést az Internet őskorától, hogy lássuk a távlatokat. 1969-ben rajzolták le először az úgynevezett APRANET sematikus ábráját, ami arról szólt, hogy hogyan tud két számítógépes egység úgy összeköttetésbe kerülni, hogy még kommunikálnak is egymással. Ez az ábra katonai célokra készült, mint ahogy az egész projekt is katonai és védelmi célokat akart szolgálni. 1973-1974-ben készült egy tanulmány, amiben először használták az internet kifejezést, és az már arról szólt, hogy az ARPANET-et sokkal szélesebb körben is lehet használni, nemcsak a hadászati kommunikáció fejlesztésére, de más állami szerveket is összeköttetésbe lehet hozni egymással, illetve akár civilek is rá tudnak csatlakozni a hálózatra. Ezek után szinte évente következett valamilyen olyan technológiai vagy szervezeti áttörés, amik az informatikusok számára nyilván fejből idézendő események, de számunkra nem ezek a jelentőségteljes mérföldkövek. Ahogy nőtt a hálózatra csatlakozó gépek és egységek száma, úgy növekedett exponenciálisan a rajta megforduló adatok számossága. Ha gyűjtöttél már adatokat…
SEO főzőcske, de okosan
A keresőoptimalizálás végtelenül egyszerű dolog. Mindössze két alkotórész szükségeltetik hozzá: Legyen minden tökéletesen megfelelő a keresőoptimalizálás szempontjából a weboldaladon. Legyen minden tökéletesen megfelelő a keresőoptimalizálás szempontjából a weboldaladon kívül. Rendben, készen is vagyunk, viszlát, köszi a figyelmet. Ja, várjunk! Elfelejtettem mondani, hogy ahhoz képest, hogy ez milyen egyszerű összetevőkre leegyszerűsíthető, mindkét alkotórész többszáznyi adalékból épül fel. Ez olyan, mint egy jó, gazdag leves főzni, amivel mindenki jóllakik és még a tíz ujját is megnyalja: az kevés egy jó leves elkészítéséhez, hogy kell hozzá víz, meg a belevalók. Ott vannak a fontos részletek, hogy miből mennyi kell bele, milyen sorrendben, milyen ízek és aromák hogyan épülnek össze, hogyan támogatják egymást, mi van ha „túlsózzuk”, egyáltalán mennyi ideig és mekkora hévvel főzzük, és hasonló, konyhai ördöngösségek, amiknek az ismerete nélkül is lehet jót főzni, de garantáltan csak véletlenül – vagy épp úgy, hogy közben agyonra forrázzuk magunkat. Néha, ha nincs más lehetőségünk, főzhetünk úgy is, hogy összevissza hajigáljuk a hozzávalókat a fazékba, mert már elkezdtük rotyogtatni, csak épp utólag tudtuk meg, hogy valami fontos kimaradt. Ilyenkor nincs vész, hogy utólag kell pótolnunk valami létfontosságú alapanyagot. A SEO-ban is ez van: ha már van weboldalunk, de annak idején elmulasztottunk jól tájékozottak lenni, és…
5 keresőoptimalizálási hiba, amit szinte mindenki elkövet
Mindent és bármit lehet jól és rosszul is csinálni, így a keresőoptimalizálást is. Sőt, ezt aztán nagyon sokan rosszul csinálják, hiszen ennél a témánál a „nemcsinálás” az egyik legalapvetőbb hiba. Továbbá alapvető hiba az is, ha stratégia nélkül kapunk ide-oda, de szerintem ezt én már annyiszor elmondtam kb. az összes anyagomban, hogy minden mögé rendszer szükséges, hogy ha álmodból felébresztelek, akkor azonnal mondod: Rita szerint a SEO-ban is a stratégia a legfontosabb! Úgyhogy erre most külön nem pazarlunk pontot. Most lássuk inkább azokat a hibákat, amiket azok követnek el, akik már kezdenek tudatosak lenni SEO témában, és csinálgatnak ezt-azt, de ezeket valami miatt mindig inkább rosszul sikerül kivitelezni, nem pedig jól. 5 tipikus keresőoptimalizálási hiba SEO Hiba: Rossz kulcsszavak kiválasztása. Ahhoz, hogy tudjuk, milyen keresőszavakra kell optimalizálnunk, ahhoz először tudnunk kell, mikre keresnek az Olvasóink. Mik a legaktuálisabb és legégetőbb problémáik, és hogyan változnak ezek az idők folyamán! (Mert változnak, ezt garantálom.) A kulcsszavak kiválasztásában több kulcsszó választó eszköz is tud segíteni, de most mondom neked, mielőtt még hanyatt-homlok rohannál kipróbálni mindegyiket, hogy ezek nem megbízhatóak teljes egészében, mert ezeknek nem az a céljuk, hogy megtaláld a jó kulcsszavaidat elsőre, hanem az a céljuk, hogy elkölts a rendszerükben némi pénzt,…